Diğer HaberlerGüncel Haberler

Bahar Mert, TVF Spor Lisesi’nde Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle TVF Spor Lisesi tarafından düzenlenen “Toplumdaki Güçlü Kadının Yeri” temalı programa katıldı.

TVF Spor Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisinin ardından konuşma yapan Bahar Mert şunları söyledi:

“Değerli öğretmenlerimiz ve genç sporcularımızla bir arada olmaktan çok mutluyum. Bu güzel dans gösterisi ve müzik dinletisi için teşekkür ediyorum. Ne mutlu sizlere ki, bu güzel şartlarda, böyle huzurlu bir ortamda hem sporunuzu yapıp hem de eğitiminizi alabiliyorsunuz. Hepinizin hem sporcu olup hem de farklı alanlarda ne kadar başarılı olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Aktif sporculuğumun ardından 10 yıldır da yönetici olarak çalışıyorum. Okulunuzu sık sık ziyaret ediyorum. Her zaman yanınızda olduğumu lütfen unutmayın. Ben de Bulgaristan’da bu okula benzer bir spor okulunda eğitim aldım. Bütün başarılı sporcular hazırlanırdı. Bizde bir yandan sporumuzu yaparken diğer yandan çok iyi bir eğitim aldık. Hayatınızda spor olduğu için diğer öğrencilere göre daha şanslısınız. Bunun farkında olarak bu şansı güzel değerlendirin. Hepiniz milli sporcu olmayabilirsiniz, fakat çok kıymetli bireyler olacağınızdan eminim. Dileğimiz hepinizin ülkemizi temsil etmesi. Farklı seviyelerde de olsa bazılarınız milli sporcu, hakem, beden öğretmeni veya antrenör olacak. Yeni sporcular ile değerli bireyler yetiştirecek. Beni davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim, gurur duydum. Gün itibariyle kıymetli bir gündeyiz. Ben, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne hep insan olarak bakmayı tercih ettim. Kadını, erkeği değil vicdanlı insanlar olunması gerektiğine inanıyorum. Bugün sadece Dünya Kadınlar Günü değil, kadınlara insan gibi davranan erkeklerin günü olduğuna inanıyorum. O yüzden ben erkeklerimizi de alkışlamak istiyorum. Burada erkek sporcularımız, öğrencilerimiz var. Sporun getirdiği fairplayden ötürü farklı baktıklarına inanıyorum. Sporu herkese tavsiye etmişimdir. Çünkü bireyi kötülüklerden uzak tutuyor. Çok güzel, pırıl pırıl bir gençlik görüyorum burada. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.”

TVF Spor Lisesi Okul Müdürü Mehmet Tuna, programın ardından günün anısına TVF Milli Takımlardan Sorumlu YKÜ Bahar Mert’e ve TVF Spor Lisesi’nde görev yapan kadın öğretmenlerle, çalışanlara çiçek takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Select Language»
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.