Axa Sigorta Efeler LigiDiğer HaberlerGüncel Haberler

“Bingöl Solhan Spor olarak Sporda ve özellikle Voleybol gibi elit bir spor dalında şiddetin her türlüsüne karşıyız.”

AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Bingöl Solhan Spor Kulübü tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

Bingöl Solhan Spor olarak Sporda ve özellikle Voleybol gibi elit bir spor dalında şiddetin her türlüsüne karşıyız.
Bu kapsamda kulüp olarak anlayışımız Bingöle gelen takımlar önce misafirimiz, sonra rakibimizdirler. Rakiplerimizle maçımız salonda oynanır ve kesinlikle salonda biter. Rakip takımın yöneticileri, staf ekibi ve oyuncuları bizim en değerli misafirlerimizdir ve ilimizde bulundukları müddetçe korumamız altındadırlar . İlimizden ayrılana kadar kendilerine sözlü veya fiziksel bir saldırı yapılmasına müsade etmeyiz ve bu duruma asla seyirci kalmayız. Zaman zaman taraftarlarımızın maç içinde ifade ettikleri tezahüratları, şiddete dönüşmediği müddetçe Sporun güzelliği olarak görürüz. Maç esnasında hepimiz son saniyeye kadar kulübümüze her türlü desteği vermekten de kaçınmayız. Deplasmana gittiğimiz bütün rakip takımlardan da aynı misafirperverliği ve aynı anlayışı bekleriz. Zaman zaman kulübümüze karşı hoş olmayan tavırlarla karşılaşsak da bunun konuşarak çözüleceği anlayışına sahibiz. Hiç bir kulüp, şahıs veya makamla hiç bir kişisel veya spordan kaynaklanan bir düşmanlığımız yoktur ve olamaz.
Bingöl Solhan Spor olarak Voleybol Sporuna şiddetin bulaşmaması adına bütün kulüplerimizden aynı tavrı ve anlayışı rica ediyoruz. Unutulmamalıdır ki Spor biter, rekabet biter dostluklar, kardeşlikler baki kalır. Bu anlayışın hakim olması için sorumluluk sahibi olan hepimizin adil, hakkaniyet çerçevesinde sorumlu davranmamız gerekir. Aksi takdirde yaşanacak kötü olaylardan voleybol camiasın olarak hepimiz zarar görürüz.
Bu kapsamda Efeler liginde mücadele eden bütün kulüplerimize en içten dileklerimizle başarılar dileriz. Kamuoyuna Saygılarımızla…

Ziya SÖZEN
Bingöl Solhan Spor Kulübü Başkanı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Select Language»
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.