Diğer HaberlerGüncel HaberlerMilli Takımlar

Reşat Yazıcıoğulları, Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörlüğü’ne Getirildi

Türkiye Voleybol Federasyonu, Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörlüğü görevine Reşat Yazıcıoğulları’nı getirdi.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptığı açıklamada, “Reşat Yazıcıoğulları, Türk voleybolu için büyük hizmetlerde ve emeklerde bulunmuş önemli bir isim. Türk voleybolunda elde ettikleri başarılar ile bizleri her zaman gururlandırdı. Bu gururu da yeni görevi Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörlüğü’nde de devam ettireceğine canıgönülden inanıyorum. Reşat hocamıza ailemize tekrar hoş geldin diyor, Türk voleybol camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Altyapı Kadın Milli Takımlar Koordinatörlük görevine getirilen Reşat Yazıcıoğulları ise, “Federasyon Başkanımız Sayın Mehmet Akif Üstündağ’a ve Yönetim kuruluna göstermiş olduğu ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Voleybolun tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek Türk voleyboluna yeni oyuncular kazandırmayı, altyapı milli takımlarımızla katıldığımız her turnuvada, yarıştığımız her kulvarda başarılı olmak istiyoruz” dedi.

Reşat Yazıcıoğulları Kimdir ?

10 Mayıs 1959 doğumlu olan Reşat Yazıcıoğulları, Anadolu Hisarı Gençlik ve Spor Akademisi mezunudur. Filenin Sultanları adıyla unutulmazlar arasına giren A Milli Kadın Voleybol Takımı’na 2003’te tarihinde ilk kez Avrupa finali oynatma başarısını göstermiştir.

1980 yılından itibaren Yeşilyurt, Fenerbahçe, Arçelik, Beşiktaş, Genel Sigorta Altınyurt, Güneş Sigorta, Galatasaray, Kocaelispor, İktisatçı Bakü ve Nilüfer Belediyesi kulüplerinde altyapı ve A Takım antrenörlüğü, 1996-2006 yılları arasında da A Milli Kadın Milli Takımı başantrenörlük görevi yapmıştır.

Reşat Yazıcıoğulları, 2019-2020 sezonundan itibaren de Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi ekiplerinden Karşıyaka’nın başantrenörlük görevini de sürdürmektedir.

Reşat Yazıcıoğulları’nın A Milli Takım başında elde ettiği bazı başarılar şu şekilde:

1997 Akdeniz Oyunları 2.si
2001 Akdeniz Oyunları 2.si
2003 Avrupa Şampiyonası 2.si
2004 Olimpiyat Elemeleri Final Turnuvası 2.si
2004 Grand Prix Elemeleri 4.sü
2005 Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu
2005 Grand Prix Elemeleri 3.sü
2005 Dünya Şampiyonası Elemeleri 2.si
2006 Grand Prix Elemeleri 2.si

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Select Language»
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.