Diğer HaberlerGüncel Haberler

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TED Ankara Koleji tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı. Ata Sahne’de yapılan söyleşide 9. Sınıf öğrencileri Elif Duru Gülbağ ve Duru Ballıoğlu’nun moderatörlüğünde soruları yanıtlayan Başkan Üstündağ, Türk voleybolunun başarıları hakkında konuştu:

“Dün Eczacıbaşı Dynavit’in Avrupa şampiyonu, Halkbank’ın da Avrupa ikincisi olduğu tarihi bir gündü. Diğer branşlarla mukayese etmeden voleybolun bugün geldiği noktayı konuşalım. Voleybol bugün ülkemizin çok büyük bir gerçeğini yaşıyor. Altyapısı, kurumsal yapısı, milli takımları ve kulüpler bazındaki başarılarıyla göz dolduruyor. Voleybolun 2019’da başlayıp devam eden bir başarı hikayesi var. Biz Tokyo Olimpiyat Oyunları’na gitmeye hak kazanan tek takım sporuyuz. Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda sürekli yer alıyoruz. Altyapılarda; Balkanlarda Avrupa’da her zaman derece elde ediyoruz. Avrupa’da ve dünyada ilk üçün içinde yer alıyoruz.  Altyapı ve üstyapısıyla voleybolda kulüplerin, ortakların paydaş olduğu çok önemli bir konumdayız. A Milli Kadın Voleybol Takımımız ile dünya dördüncüsüyüz, Avrupa’da ilk üçün içindeyiz; kulüpler bazında da birinciyiz. Bir taraftan milli takımlar bir taraftan kulüplerin başarısı; Türkiye’de voleybolun gelişimini en iyi şekilde anlatıyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında düzenlediğimiz Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda ülkemizi VakıfBank ve Fenerbahçe Opet en iyi şekilde temsil ederek VakıfBank dünya şampiyonu, Fenerbahçe Opet de dünya üçüncüsü oldu. Ankara Spor Salonu’nda 14.700 biletli seyirciyle maçlarımızı takip ettik. Olimpiyat döneminde parklarda, meydanlarda bu ülke voleybol seyretti. Tüm bunlar bize gösteriyor ki: ‘Biz voleybol ülkesiyiz’

Siz gençlere de son olarak şunu söylemek istiyorum: Hayallerinizden ve hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. En iyisini yapacağınıza olan inancınızı asla kaybetmeyin.”

Söyleşinin ardından TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Müdürü Tamer Atacan ve TED Ankara Koleji Vakfı Okulları Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Nalan Kaskan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür plaketi takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Select Language»
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.