Voleybol Haberlerini Anlık Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin. 

UYGULAMAYI İNDİR
Diğer HaberlerGüncel HaberlerKöşe Yazarları

Ufuk Soygür: “Giovanni’nin küresi ve bizim göremediklerimiz”

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Soygür, “Giovanni’nin küresi ve bizim göremediklerimiz” başlıklı yazısıyla sizlerle.

Giovanni’nin küresi ve bizim göremediklerimiz

Filenin Sultanları, Ankara’da düzenlenen FIVB Milletler Ligi Finalleri’ni dördüncü sırada tamamladı. Öncelikle emek veren, ter döken herkese ve tribünleri dolduran, takımımızı destekleyen Ankaralı voleybol severlere gönülden teşekkürler.

Filenin Sultanları’nın başantrenörü Giovanni Guidetti, İtalya maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Açıklamanın bir kısmı şöyle:
“Maalesef maç beklediğim gibi gitti. Yani öngördüğüm şekilde gitti. Şu anda İtalya’nın seviyesinde değiliz üzülerek belirtmek isterim ki. Aslında yapabileceğimiz her şeyi yaptık.”

Dünyanın en başarılı antrenörleri arasında gösterilen Giovanni Guidetti, “İtalya’nın seviyesinde değiliz” derken, milli takımla ilgili beklentimizi düşürmemizi mi istiyor? Tam olarak anlayamadım?…

Bu arada İtalyan çalıştırıcı Daniele Santarelli, Sırbistan’a kısa sürede önemli katkılar sağladı. Tijana Boskovic ve Maja Ognjenovic gibi önemli oyuncular olmadan çok iyi bir takım oyunuyla Bronz madalyanın sahibi oldular. Böyle giderse yakın gelecekte daha da iyi olabilecekleri aşikar.

2017 yılından bu yana Milli Takımımızda başantrenör olarak görev yapan Giovanni Guidetti’nin açıklamalarına dönecek olursak; Bunca yıldır hangi imkanlar sağlanmadı? Ne istedi de verilmedi? Hangi istediği oyuncu kadroya alınmadı ya da kadrodan çıkartılmadı? Bu takımın başantrenörü, yöneticisi kısacası patronu sensin. En iyisini sen bilirsin koç…

Sahada bayrağımızı temsil eden tüm sporcularımızın bir kez daha emeğine sağlık. Daha önce bir çok kez önemli turnuvaları madalya ile tamamlayan Filenin Sultanları, sizlere olan inancımız tam. Daha iyi olacağınızdan şüphemiz yok.

Vakit daha iyi olabilme, hatalarımızdan ders çıkarma vaktidir. Öğrenmenin yaşı, seviyesi yok! Bence Guidetti şapkayı önüne koymalı ve düşünmeli; Bunca vakit ve imkana rağmen neden Filenin Sultanları İtalya’nın ve Sırbistan’ın seviyesinde olamadı?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Select Language»
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.