Diğer HaberlerGüncel Haberler

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ BM Balıkesir 75.Yıl Gençlik Merkezi’ni Ziyaret Etti

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç ve Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı İrfan Sarıgül, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu ile Birleşmiş Milletler Balıkesir 75.Yıl Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti.

Merkez içerisinde bulunan, sanat, spor, meslek atölyeleri, e-spor, kütüphane, ders çalışma alanlarında yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Üstündağ, öğrencilerle sohbet etti.

Tesis içerisinde bulunan konferans merkezinde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Üstündağ, “Ne zaman arasak yanımızda olan Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’a ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu’na bu güzel ev sahipliliği için teşekkür ediyorum. Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, bugün gezdiğimiz tesisleri sizlerin huzuruna sunmuş. Desteği aktif hale getirip sizin hizmetinize sunmak çok önemli bir şey ve bunun için Gençlik ve Spor İl Müdürü Arıcıoğlu’na nezdinizde teşekkür ediyorum. Ayrıca Balıkesir’de daha büyük imkanlar yaratılıp daha büyük hizmetlerin verildiği bir şehir olmasını da arzu ediyoruz.

Ben bir spor insanıyım, 42 yıldır sporun içindeyim. Bugünlere sporculuktan geldim ve açıkçası biz bu tarz tesislere hasrettik. Bugünse imkanların çok üst düzeylere geldiğini görebiliyoruz. Sahaların, tesislerin, etkinlik alanlarının, gençlik merkezlerinin çoğalması; tüm bunlar ülkemiz adına çok güzel gelişmeler. Tabii, bunların değerini bilip buralara layık olmak lazım. Günümüz gençliğini yakinen gözlemliyor ve çok iyi bir jenerasyon görüyorum.

Bugün Balıkesir’deyiz, çok önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapıyoruz. Ben buradan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bize çok güzel imkanlar sağladılar, yoğun ilgi alaka gösterdiler. Bizim kızlarımız, U17 Kız Milli Takımımız 2022 CEV U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1. Raunt Balkan Şampiyonası’nda mücadele ediyor. Yarın son maçlar oynanacak. Maçlarda görüyoruz ki tribünlerde oturacak yer yok. Maçlar öyle büyük bir ilgi alakayla takip ediliyor ki; bu şehrin, gençliğin, voleybolun dinamizmi bizi mutlu ediyor. Ben Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı olarak, şahsım ve camiamız adına sizlere son olarak şunu söyleyebilirim: Asla hedeflerinizden ve hayallerinizden vazgeçmeyin. Hayalsiz hedefsiz heyecansız yaşamayın, bunları bir araya getirdiğinizde yapamayacağınız şey yok.” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu da, yaptığı konuşmada, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’ın destekleriyle bugün çok iyi noktalara geldik. Türk voleybolunda; olimpiyat beşinciliği, kulüplerimizde Dünya ve Avrupa şampiyonluğu gibi başarılara imza attık. Gençler adına size şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

BM Balıkesir 75.Yıl Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, atölyelerde ürettikleri müzik aleti ve tabloyu TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a takdim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Select Language»
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.